Je to už skoro rok, čo sa zrodila vtedy ešte nie veľmi reálna myšlienka o sérii tanečných workshopov v predajni tenisiek. No myšlienka sa neskôr predsa len stala realitou a začal sa nový projekt pod názvom FOOTWORKSHOP, ktorý sa každý mesiac konal v štýlových priestoroch bratislavskej predajne FOOTSHOP. StreetCOM v spolupráci s FOOTSHOPom nastavili FOOTworkSHOPy tak, že ich všetci zúčastnení majú úplne ZADARMO! O workshopy začal byť veľký záujem a potvrdil to aj posledný. Tentokrát sme zdvihli laťku o čosi vyššie a pozvali sme si hosťa z Francúzska, jedného z najlepších hip-hopových tanečníkov na svete, Jimmyho Yudat.

@milopele

Toto zvučné meno pritiahlo na workshop množstvo ľudí z domácej tanečnej scény, ale aj zo zahraničia, napríklad zo susedného Česka, Maďarska a Rakúska.

Všetko bolo pripravené, priestory FOOTSHOPu a StreetCOM team čakali na prvých zaregistrovaných tanečníkov. List s menami na registrácii sa plnil každou minútou, až sa počet zúčastnených vyšplhal  na číslo 93. Čakali sme veľa ľudí, ale číslo 93 nás milo prekvapilo. Kapacita priestoru nás donútila vytvoriť z tohto množstva ľudí dve skupiny.

 

Každej skupine sa Jimmy venoval 50 minút. Tento čas  využil Jimmy naplno a dal zo seba všetko. Svojou charizmou vytvoril pozitívnu atmosféru a náladu, ktorú preniesol aj na všetkých účastníkov FOOTworkSHOPu. Oslovil ľudí nielen svojou profesionalitou,

ale aj výnimočnou osobnosťou, čo bolo zjavné aj z reakcií tanečníkov. Ako sa stalo dobrým zvykom, aj na tomto FOOTworkSHOPe bol spomedzi všetkých prihlásených vyžrebovaný víťaz Jakub Cerulik, ktorý sa stal majiteľom nových tenisiek z FOOTSHOPu.

Novinkou tohto FOOTworkSHOPu bolo zaradenie 7toSmoke battle, ktorý porotil sám Jimmy.

O hudbu sa staral Bj Piggo a mikrofónu sa zhostil Otec Mirec. O battle bol tiež veľký záujem, do preselekcie sa prihlásilo 43 ľudí zo Slovenska aj zo zahraničia, z ktorých postúpilo top 8 tanečníkov: Chilli, Ichiro, Lil Matt, Krbať, Dano, Alex, Ferdžo, Gorky. Predtým ako začali battliť, Jimmy ich inšpiroval svojim demo vystúpením, ktorým ohúril všetkých prítomných. Tanečné vstupy boli ohodnotené  určitým počtom bodov. Chilli získala 3 body, Lil Matt 4 body, Dano tiež 4 body. No s najvyšším počtom bodov si zaslúžene uchmatol prvé miesto starý známy Ferdžo, ktorý za prvenstvo získal od našich sponzorov poukaz na nákup vo Footshope, kvalitné vitamínové nápoje od firmy Vitamin Well a poukaz na 10 lekcií od tanečnej školy Neytiri. Nápoje Vitamin Well hasili smäd a dodávali energiu aj všetkým zúčastneným počas FOOTworkSHOPu a o hladné žalúdky sa postarala skvelá Buchtáreň.

@milopele

Výhercom gratulujeme a zároveň ďakujeme všetkým zúčastneným a sponzorom, ktorí sa postarali o to, aby táto akcia bola taká vydarená. Kto nebol, môže ľutovať, môže však prísť na najbližšiu akciu a zažiť tú úžasnú atmosféru na vlastnej koži.

Videozáznam z HIP HOP 7toSmoke:

FOOTWORKSHOP / HIP HOP 7toSmoke

FOOTworkSHOP + Battle – Jimmy Yudat / 7toSmokeStreetCOM x Footshop

Posted by Tanečná scéna on 12. november 2017

 

Fotoreport nájdeš TU a TU:

Vidíme sa o necelý mesiac 10.12.2017 vo FOOTworkSHOPe s LACI STRIKEom!
Facebook event TU.