Skoro celý mesiac, ako možno niektorý viete, som bol komplet offline a mimo Slovenska. Dal som si taký 3 týždňový reset v Španielsku na pútnickej ceste Camino Del Norte. Hudbu som počúval dosť sporadicky, videá ešte menej, v podstate som buď nepočúval nič, alebo rôzne podcasty, predsa som ale našiel pár veľmi zaujímavých kúskov.

Tento mesiac sa to tým pádom bude niesť v trošku pokojnešej a relaxačnej atmosfére.

 

Predjedlo:

November ‘18 – Bj Piggo Monthly Diggs

Stačí kliknúť na odkaz a hneď dostaneš porciu 10tich pesničiek do tvojho playlistu. Ak ti nestačí, okamžite začni sledovať  môj SPOTIFY playlist

Hlavné jedlo:

SOULECTION je rádio relácia z Los Angeles/USA, ktorá na týždňovej báze každú sobotu prináša, ako sám moderátor Joe Kay hovorí: “Future beats, eclectis soul, forgoten jams, timeless sound”. Okrem toho začali robit takzvané  Soulection Live Sessions a práve v tejto sa ukázal aj jeden z veľmi talentovaných a jedinečných umelcov Tom Mish z Londýna s jeho neskutočne relaxačným setom.

príloha

Ak neviete čo je to TED, tak dúfam, že od teraz to bude minimálne vo vašich top 5 weboch, tkroé pravidelne navštevujete. Je to organizácia, ktorá vytvára prostredie pre zaujímavé prednášky zo všetkých odvetvý a záujmov a drží sa ich sloganu “Ideas worth spreading”. Victor Wooten je basák a 5 násobný víťaz Grammy, ktorý hovorí o svojom príbehu, ako sa naučil hrať a počúvať hudbu na príklade učenia sa materisnkého jazyka.

Dezert:

Tento krát som sa rozhodol ako dezet dať niečo mimo hudby, ale stále z oblasti umenia. Bob Ross je maliar, špecializuje sa na olejomaľbu a maľbu prírody a od roku 1984 do roku 1994 viedol televíznu reláciu “The Joy of Painting”, kde v každej epizóde učil rôzne techniky maľby. Neviem akým algoritmom mi ho YouTube odporučil, ale akonáhle som si to pustil, nevedel som prestať pozerať. Jeho neskutočné zapálenie pre maľovanie a pozitivizmus z neho sálaly cez obrazovku až na mňa. Pozrel som si 3 časti za sebou a viem, že keď budem potrebovať vypnuť, tak si ho okamžite zapnem. Dajte tomu šancu a dajte mi vedieť čo vy na to.

Ak by mal niekto viac otázok, postrehov alebo doplnkov, tu ma nájdeš:

Zdroje: YouTube, Spotify, Instagram
Foto: FACH Bratislava